Warsztaty profilaktyczne dla szkół średnich

Właśnie wróciliśmy z naszych autorskich i emocjonujących warsztatów profilaktycznych z zakresu przemocy, cyberprzemocy oraz zachowań ryzykownych związanych ze sferą seksualną. Nasz projekt obejmował 50 godzin warsztatów zwieńczonych raportem dla szkolnego Pedagoga na podstawie ankiet (pre- i posttest).

Nasza psycholog i trener – Magdalena Popek, z dowcipem i łatwością nawiązując kontakt z młodzieżą, nauczycielami i rodzicami, obalała tabu, wzmacniała poczucie sprawstwa oraz poruszała tematy takie jak “wtórna wiktymizacja”, przemoc psychiczna i seksualna w sieci a także temat cienkiej granicy pomiędzy “prankiem” (żartem) a przemocą.

A wszystko to zgodnie z jej motto:

“Ja nie zamierzam nikomu niczego zabraniać, młodzież i tak postąpi zgodnie ze swoim sumieniem i kręgosłupem moralnym. Ja tylko pokazuję potencjalne konsekwencje zachowań ryzykownych i rozmawiam o nich.”

Cieszymy się, gdy nasze warsztaty kończą się pytaniem “Czy możemy jeszcze zostać jedną godzinkę?” oraz “Czy zamierza Pani do nas jeszcze wrócić?” oraz zainteresowaniem rodziców.

Jesteśmy dumni z możliwości realizowania tak wartościowych warsztatów i szerzenia profilaktyki i zapobiegania przemocy, za co bardzo dziękujemy naszemu Klientowi.

Wiedza i świadomość to klucz do bezpieczeństwa własnego i innych!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dla szkół. Zapraszamy do kontaktu mailowego w celu zapoznania się z ofertą programów profilaktycznych.

Close